Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü’nden Fakültemize Ziyaret

28.12.2021 Tarihinde Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 4. Bölge Müdürü Sayın Kerim GENÇOĞLU, Bölge Müdür Yardımcıları Sayın Mehmet İbrahim ÇOLAK ve Sayın Osman MALKOÇ, İzmir Şube Müdürü Sayın Hakan ÖZDUR İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Orman Fakültesi’ni ziyaret etmişlerdir.

Fakültemiz Dekanı Sayın Prof. Dr. Süleyman AKBULUT ve Öğretim Üyeleri DKMP 4. Bölge Müdürlüğü heyetinin gerçekleştirdiği ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Ege Bölgesinin önemli kurumlarından birisi olan DKMP 4. Bölge Müdürlüğü’nün fakültemizin de en önemli paydaşlarından birisi olduğunu ifade etmişlerdir. Toplantı kapsamında DKMP 4. Bölge Müdürlüğü ve Orman Fakültesi arasında geliştirilecek bilimsel proje işbirlikleri ve ortak çalışma konuları görüşülmüş olup, ayrıca fakülte öğretim planında yer alan 7+1 eğitim modeli (Sektörel Eğitim Paketi, SEP) hakkında bilgilendirme yapılarak, öğrencilerimizin DKMP 4. Bölge Müdürlüğü bünyesinde SEP programı uygulamalarına katılmaları ve bu eğitim modeli kapsamında elde edecekleri kazanımlar hakkında çeşitli değerlendirmelerde bulunulmuştur. 

Toplantı sonucunda, Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü ile fakültemiz öğretim üyeleri arasında çeşitli konularda eğitim çalışmalarının yapılması ve ortak araştırma projeleri geliştirilerek mevcut işbirliğinin artırılarak devam ettirilmesi yönünde görüş birliğine varılmıştır

İlgili Resimler


Menüyü Kapat